Anti estrogēnu bībele

Pirmkārt ir trīs dažāda tipa ginekomastija: estrogēna ierosināta, progesterona ierosināta, prolaktīna ierosināta. Protams ,ka mēs varam izvairīties no visiem veidiet turot estrogēnu normalā līmenī. Prekursors jebkuram gino paveidam ir estrogens! Tiklīdz tu atļauj estrogenam iziet ārpus rāmjiem, smadzenes saņem signālu ,ka tu esi palicis stāvoklī , nav svarīgi ka tu esi vīrietis, šajā momentā organisms ies cauri vairākiem sagatavošanās procesiem kuru galamērķis ir sagatavot krūtis mazuļa barošanai lol. Pirmais sagatavošanās posms - audzēt ,veidot krūšu dziedzeru audus, kas ir nepieciešamība laktācijai. Tiklīdz šis posms ir noslēdzies, un velaizvien tavs estrogens ir augsts, progesterona līmenis palielināsies, kas ir organisma mēģinājums vel palielināt krūtsaudus un padarīt krūtsgalus lielākus. Pēdējais gino posms ir laktācija,kas ir prolaktīna ierosināta.

ESTROGĒNS!
Pats lielākais bieds steroīdus lietojošam atlētam. Padomā - garastāvokļa svārstības, gino, libido, tauki, mīksts aizplūdis izskats, prostata, apetītes trūkums ,ādas problēmas, gandrīz vienmēr ,kad kaut kā nejūties pareizi un kaut kas ir aizgājis pakaļā ,gandrīz vienmēr vainīgs būs palielināts/samazināts estrogena līmenis.

Kad tu atrodies perfektajā estrogēna līmenī tu to zināsi ,un to nevar palaist garām - tu jūties laimīgs, pārliecināts, ēdīsi kā čempions ,trennēsies kā čempions, drāzīsies kā čempions , viss un visi apkārt tev būs laimīgi.

Lūk dažas vadlīnijas ,kā BEZ hormonu analīzēm noteikt kur atrodas tavs Estrogēns:

 • Pārāk maz estrogēns = lieliska erekcija, grūtības pabeigt, vājš orgasms
 • Pārāk daudz estrogēns = problēmas noturēt erekciju, grūtības pabeigt, sekss reāla izgāzšanās
 • Precīzi vietā estrogēns = nav erekciju problēmas, kontrole pār orgasmu, lielsks orgasms

Gadiem ejot katram krājas pieredze un tikai dunduki nepievērš uzmanību sava organisma signāliem. Pirmos gadus varbūt labāk koncentrēties uz asinsanalīzēm, pieredzei krājoties, katrs spēs atpazīt sava ķermeņa uzvedību pie noteiktiem hormonu līmeņiem.

Augsta estrogēna blaknes:
Akne,libido trūkums,ūdens aizture,čurā mazāk nekā izdzer, seja aizpampusi,maziņas oliņas, olas pierāvušās klāt, mīkstas olas, eļļaina āda, agresija, depresija, uzvedies kā meitene uz mēnešreizem, miegainība, bezmiegs, mīksta erekcija, milzīga vēlme pēc cukura /šokolādes, augsts asinsspiediens, assinspiediena straujas izmaiņas, palielināta prostata, spiediens vēdera lejas daļā, kad urinē

Zema estrogēna līmeņa blaknes:
Sausa āda, sausas lūpas,dehidrācija,libido trūkums, labs "rīta stienis" ,bet kad pienācis laiks seksam nevar dabūt stieni, erekcijas zušana seksa laikā, nejūtīgs sekss, garastāvokļa svārstības, raudi bez pamatojuma, nepamatota agresija, svīšana naktīs, apetītes zudums, miegainība, diurētisks efekts, niezoša galva, apsēstas domas

Te ir no praktiskās pieredzes vākti saraksti ,nevis grāmatu tārpu teorijas. Ja kāds ņems piemērus lai noteiktu savu iespējamo estrogēna līmeni ,tad izmantojiet pēc iespejas vairāk blaknes, nevis pa vienai no katras, lai precīzāk varētu noteikt.

Aromatāzes Inhibitori (AI)
Atcerieties ,ka estrogēns ir vajadzīgs un ļoti svarīgs hormons organismā! Tas ir ļoti svarīgs veselīgām aknām! + libido,garastāvoklim,ādas ,matu,nagu veselībai utt. AI kā Arimidex vai Letrozole bieži tiek saukti par aknām kaitīgiem , protams ,jo viņu uzdevums ir samazināt estrogena līmeni, tādejādi zemais traucē aknām turēt labus LDL ,HDL līmeņus. Turpretīm Tamoxifens ,kurš aknās darbojas tāpat kā estrogens ,ļoti labi uzlabo LDL,HDL līmeņus. Tas ir garantēts ,kad estrogena līmeņi tiks nokauti pārak zemu - LDL un HDL būs ļoti sliktā stāvoklī.

Parastie Aromatāzes inhibitori VS Jaunās paaudzes ( suicidal AI )
Arimidex , Letrozole ir vecās paaudzes AI ,kuri sasaistās ar jebkuru estrogenu ko konvertē aromatāzes enzīms. Katrs no viņiem saistās ar dažādu daudzumu estrogena. Letrozole sasaistās ar lielāku daudzumu nekā Arimidex. Problēma ar šiem AI ir tāda ,ka tad kad viņus pārtrauc lietot, viss aizturētais estrogēns kurš bija sasaistijies ar AI tiek atbrīvots un estrogēna līmenis organismā ļoti strauji kāpj. Parasti šis estrogēna lēciens turās vairākas nedēļas (ja līdz ar AI beigšanu tika pārtraukts arī pats kurss) , šajā posmā tu izskatīsies sūdīgi ,aizplūdis ar ūdeni ,augsts gino risks un ,tauki viegli augs.

Jaunās paaudzes AI darbojas savādāk. Aromasin/ Eksemestāns ir jaunās paaudzes AI kurš estrogēna līmenim neļauj celties burtiski nogalinot aromatāzes enzīmus. Ja nav aromatāzes enzīmu -> nav kas ražo papildus estrogenu. Šeit paveras vislielākais pluss, lietojot jaunās paaudzes AI nenotiks estrogēna lēciens ,kad tas tiks pārtraukts. Jo nekas netika aizturēts , vnk nogalināts pats process un estrogēns nekad nebija augsts, ne saistīts ne nesaistīts. Šis AI jālieto uzmanīgi jo ar viņu var viegli nokaut estrogēna līmeni pārāk zemu, un tad paies vidēji 1-3 nedēļas līdz organisms būs saražojis jaunus aromatāzes enzīmus ( ja lieto HGH tad šis proces paātrinas). Ja ar šo AI tu nokausi aromatāzes enzīmus pārāk daudz, tad tu vari rīt metānu un sustu cik gribi un nekādu iespēju aizplūst ar ūdeni nebūs..līdz brīdim ,kad atkal būs saražoti jauni enzīmi. Nereti leitotāji kombinējot Eksemestānu ar metānu ,saka ka efekts ir ļoti ļoti līdzigs spēcīgam Turinabolam . (Turinabols pāris vārdos - nedaudz vājāks metāns , bez ūdens aiztures).

Arimidex/Anastrozole
Adex samazinās estrogēna līmeni vidēji par 50-60% . Protams ,ja to lieto pietiekami augstā devā un pietiekami ilgu laiku ,estrogenu var nokaut pārāk zemu ,ja nelieto daudz ķīmiju ,kas ļoti konvertējas estrogēnā.
Kapēc Arimidex ir sliktākā izvēle uz ļoti smagiem kursiem: Ņemot vērā ,ka organismā ir 3 dažādi estrogēni - Estrons (E1), Estradiols (E2), Estriols (E3) E3 nemeaz neņemsim vērā, nav svarīgs, ļoti vājšs estrogēns.
Galvenokārt ķīmiķim svārīgākais ir skatīties uz E2! Šeit parādās Arimidexa problēma. Tas slikti tiek galā ar E2 samazināšanu ,bet lieliski ar E1. Tākā uz smaga kursa ar lielām metānu un testosteornu devām mūsu ienaidnieks ir E2 , Arimidex prasītu ļoti lielas devas ,lai kaut bišķin palīdzētu.
Arimidex visideālāk der uz tiltiem starp kursiem vai arī uz kursiem kad ir mazas testosterona devas,kad E2 nav ārpus visām normām, un viegli kontrolējas ar Arimidexu.
Ieteicamā deva ,kad smags kurss: 0,5mg - 1mg dienā
Ieteicamā deva starp kursiem ,uz tiltiem: 0,25mg katru otro dienu (vidēji 1mg nedēļā)

Aromasin /Eksemestāns/Exemestane
Pats labakais AI priekš smagiem ,nopietniem kursiem.Daudzu lietotāju Prakse ,rāda ka lietojot Aromasin uz kursa ,laikam ejot deva jāsamazina ,lai nenokautu pārāk estrogēnu pārāk zemu. Ja piemēram kursa sākumā bija 25mg dienā ,tad pēc laiciņa vajadzēs 12,5mg katru otro dienu vai vel mazāk. Tas notiek vairāku mēnešu laikā. Lielss mīnuss Aromasinam var būt matu izkrišana, daudzi lietotāji sūdzas par matu izkrišanu leitojot Aromasin.
Kā jau minēju iepriekš, vislielākā problēma ar Aromasin - nokaut estrogēnu PĀRĀK zemu. Pārāk zems estrogēns uz masas kursa ,ļoti traucēs muskuļmasas augšanai un jebkādiem rezultātiem. Ja netīšām nokāvi estrogenu parāk zemu ,tad nogaidi VISMAZ 10 dienas, līdz sāc domāt par AI pieslēgšanu atkal.

Anti estrogēnu karalis - Aromasins/Exemestāns
Aromasinam ir daudz plusu ,kas nepiemīt citiem AI.
Examestāns diezgan ātri iziet no organisma. Bet tiklīdz tas nonāk tavā organismā ,tas ātri iznīcina 80-90% aromatāzes enzīmus tavā organismā. Tas pamatīgi samazina estrogēna līmeni uz nākamajām 72stundām pēc vienas vienīgas 25mg devas.

Pētijumā uz vīriešiem bija sekojoši rezultāti:

 • 24 stundas pēc vienas 25mg devas estrogēna līmenis saruka par 70-80%
 • 72 stundas pēc tās pašas devas estrogēna līmenis bija 40% zem normas
 • 120 stundas pēc devas estrogēna līmenis atgriezās normā

Tas nozīmē, ka katrs var pielāgot sev nepieciešamo devu un lietošanas biežumu, kas strādā katram personigi vislabāk. Examestāns sistēmā dod ātru un tiešu triecienu un ātri ir ārā no sistēmas, nav jāgaida ilgi uz rezultātiem. Tapēc katra korekcija devā ir ātri pamanāma. Devas kas dzirdetas no lietotājiem svārstās no 25mg dienā līdz 12,5mg katru ceturto dienu.
Tas vel nav viss. Eksemestāns ir lielisks ierocis pēckursa terapijā. Vīriešiem eksemestāns spēj palielināt testosterona līmeni par 60% pēc 10 dienām @25mg dienā, tajā pašā pētijumā atklajās ,ka tajā pat laikā kamēr tas pacēla testosterona līmeni ,samazinot SHBG , tika palielināts brīvais testosterona līmenis vairāk nekā par 100% .Tieši tā ! DUBULTS brīvā testosterona daudzums. (pētijums protams uz naturāļiem veikts)

Labās lietas:

 • spēcīgs AI , spējīgs apturēt ginekomastiju (pat atgriezt atsevišķos gadijumos)
 • spēcīgs pret-aizplūšanas efekts
 • ieverojami samazina SHBG , kas padara visus AAS efektīvākus
 • palielina IGF-1
 • Nav izteikta slikta ietekme uz lipīdiem
 • Nav toksisks aknām
 • nav estrogēna lēciens pēc pārtraukšanas

Sliktās lietas:

 • parastās AI laknes ,kas ieļauj iespējamu miegainību un stīvas locītavas
 • daudz retāk pieejams nekā adex vai letrozols

Eksemestāna pielietojums:

 1. Estrogēna kontrole uz kursa - visieteicamākais preperāts pret estrogēnu uzkursa esot, no ginekomastijas līdz aknei, pret ūdens "piepūšanos" exemestāns ir perfekts variants. Lietojot 12,5mg katru ceturto dienu gino un ūdens aiztures profilaksei, 25mg dienā priekš bodybuilding sacensību sausuma, vai īpaši jūtigajiem uz gino un piepampušu seju. Daudz vieglāks uz veselību un mazāk trauce rezultātu augšanai.Iesaku jebkādus Anti estrogēnus lietot TIKAI ja ir nepieciešamība!
 2. Pēc kursa terapija. Eksemestāns pats par sevi var būt pat jaudīgāks par tamoxifēnu un klomidu. Tas noteikti ir daudzz labaka izvēle nekā Arimidex ,šim nolūkam. Perfekti der kopā ar HCG , jo HCG izraisa estrogēna kāpumu.
 3. Gino samazināšana -apvienojot ar piemēram tamoxifenu un/vai DHT atvasinājumu eksemestāns var būt efektīvs līdzeklis esoša gino samazināšanai.
 4. Atlētam, kurš daudzus daudzus gadus ir ķīmiķojis un tagad vēlas pārtraukt, viņa dabīgie testosterona līmeņi nekad vairs nebūs normā, vienīgais ,kas atliek ir testosterona injekcijas uz atlikuso mūžu. BET eksemestāns var so situāciju labot ! Iespējams Eksemestāns var daudz ko vērst par labu vismaz tik daudz ,lai nebūtu sevi atlikušo mūžu jādursta.

Letrozols.
Letrozols ir drošvien neveselīgākais no visiem AI. Nejau tāpēc ,ka tas spēcīgi samazina estrogēna līmeni , bet pati aktīvā viela ir salīdzinoši kaitīga.
Letrozols ļoti spēcīgi ietekmē triglicerīdu līmeņus. Tas var novest tik tālu ,ka uzkāpjot pa 5 pakāpieniem jutīsies itkā tu svērtu 200kg un būtu gatavs tur pat nomirt.
Letrozolam piemīt ļoti spēcīgs efekts uz SHBG , un tas šajā gadijumā ir slikti. Letrozols var neapstādināt gino simptomus, jo situācijā ,kad gino sāk rasties, organismā ir daudz estrogēna. Pieslēdzot klāt Letrozolu ,tā SHBG samazināšanas spējas ņem virsroku pār estrogēna samazināšanas spējām un tādā veidā mēs atrbīvojam vel vairāk brīvo estrogēnu. Teorētiski vajadzētu pieslēgt kādu no SERM (Tamoxifenu piemēram) , bet šeit atkal ir tāda lieta ,ka Tamoxifenu lietojot ar Arimidexu vai Letrozolu ,tas samazina Adexa un Letro darbību par 40%. Katrā ziņā Letrozols galīgi nav labs variants un der tikai krīzes situācijas ,akd citu neko dabūt nevar.

Devas svārstās no 0,62mg dienā/katru otro līdz 1,25mg dienā/katru otro.

SERM (Selektīvie estrogena receptoru modulatori) Ņemiet vērā ,ka visi 3 zemāk minētie SERM aknās darobjas kā estrogēns un aknām tas ir labi. Tākā jebkurš no viņiem uzlabos HDL/LDL rādītājus. Visi SERM nesamazina estrogēna līmeni ,kā daudziem patīk domāt, patiesībā tie palielina estrogēna līmeni ,jo paši par sevi ir vāji estrogeni. Tie bloķē estrogēnu krūtsgalos, bet līdzīgi kā Adex un Letro - tiklīz tu pārstāj lietot, aizturētais/bloķētais estrogēns tiek palaists brīvībā un ir tagad tevī ir velvairāk estrogēna nekā pirms tam.

Tamoxifens.
Ir pētijumi ,kas uzrāda ,ka Tamoxifens samazina IGF-1 līmeni par 25% , tas ir lielākais mīnuss Tamoxifenam. Bet tas ir ārkārtīgi labs priekš holesterīna līmeņa .

Deva uz kursa 20-40mg dienā
Deva PKT 20mg dienā

Raloxifene / Evista (Latvijā liels retums)
Kā estrogēns darbojas aknās (uzlabo LDL/HDL) un kaulos (palielina kaulu blīvumu un veselību, līdzīgi kā deca tiek izmantots osteoporozes ārstēšanā).
Raloxifens neietekmē IGF-1 līmeņus, uzlabo kaulus, bet neko nedara locītavām vai saitēm kā deca. Raloxifens ir ideāls anti estrogēns uz kursa. Bet priekš PKT ir vājāks nekā Tamoxifens ,jo palielina testosterona līmeni tikai par 40%.

Deva uz kursa 60-120mg dienā

Klomids / clomid
Klomids ir salīdinoši kaitīgs SERM, un vajadzētu no viņa izvairīties ,vai devas lietot minimālas. Pie lielām devām var parādīties miglaina redze ,kura ļoti iespējams arī ir paliekoša pēc klomida lietošanas.
Klomidu vajadzētu atstāt tikai priekš smagiem PKT ,kad spermas kvalitāte ir tuvu 0. Kādam kurš vairāk neražo spermu ,būtu nepieciešama ārstēšana ar klomidu un HCG pat gada garumā. Tam ir savs pielietojums arī parastos PKT pēc mazajiem kursiem, zemās devās (50mg dienā) ,tam ir savi plusi un zemi riski. Bet ideālā variantā priekš parasta PKT tamoxifens + aromasins izslēdz vajadzību pēc klomida.
Klomids nedaudz ietekmē arī dažas smadzeņu daļas kuras kontrolē emocijas . Tapēc nereti klomida lietotāji jūtas ,kā sieviete stāvoklī ,ar ļoti mainīgu garastāvokli.

 • Klomids dubuldto LH daudzumu pie devas 100mg dienā pēc 5-7 dienām un palielina FSH pa 20-50%
 • Klomids dabīgo testosterona izstrādi palielina par 146% pēc 3 mēnešiem ar devu 25mg /dienā
 • 100mg dienā Klomida palielina testosterona līmeni par 268% pēcc 8 nedēļām un BRĪVO tesotseronu par 1,410%

Tamoxifenam, lai palielinātu testosterona līmeni par 142% 10 dienās vajag 20mg dienā. Klomidam tāds rezultāts prasa 150mg dienā.
Ļoti svarīgi ir cik jūtīgi esam uz GnRH , jo jūtīgaks uz GnRH jo vairāk LH mēs ražosim (lasi - vairāk testosterona). Tamoxifens pētijumos uzrādija ,ka tas palielina jūtību uz GnRH , bet klomids tieši pretēji -samazināja jūtību.

Klomida deva uz kursa (pret gino) 50mg dienā.

Prolaktīna apkarošanai

Dostinex
Dostinex samazinās gan progesteronu ,gan apturēs prolaktīnu/laktāciju. Tas ir dopamīna agonists ,kas nozīmē ,ka neļaus organismam veikt laktāciju, jo tas aizņems dopamīna receptorus kuri ir atbildīgi par laktāciju. Dostinex ir perfekts prolaktīna izsargāšanās līdzeklis ,kad lietojam deku vai trenu, blakusefekti minimāli, nav miegainības, netrauce miegam, daudzejādā ziņā labak nekā bromokripītns vai pramipexole. Un nav arī "lomkas" ,kā pēc pramipexole.
Dostinex tiek arī lietots erekcijas disfunkcijas ārstēšanā. Tas samazina laiku ,kas nepieciešams starp seksa reizēm ,lai atkal justos uzvilkts un pilnībā gatavs un stīvs :D .Tam arī piemīt orgasma intensitāti spēcinošas īpašības.

Populārākās devas uz kursa : 0,25-0,50mg katru trešo dienu
Populārākā deva lai apturētu laktāciju : 1-1,5mg katru 3 līdz 5 dienu

Pramipexole/Mirapex
Prami tā pat kā Dostinex samazinās progesteronu un apturēs prolaktīnu/laktāciju. Tas ir dopamīna agonsits un tā pat kā Dostinex okupēx dopamina receptorus .
Prami devu vajag ļoti lēnām kāpināt ,lai nonāktu pie vēlamās devas, jo blaknes var būt diezgan smagas. Tā pat arī devu nevar uzreiz noraut, vajag lenām kāpināt uz leju. Prami ir atkarību izraisoša viela un nebūtu vēlama ilgāk par 8 nedēļām, jo vairāk tu lieto jo grūtāk būs atmest to. Kā arī drošvien lietotājs novēros ,ka deva jākāpina lai saglabātu erekcijas disfunkcijas labo efektu. Prami efektivitāte erekcijas disfunkcijas ārstēšanā nav ne tuvu līzīga Dostinexam. Dostinex to pārspēj pilnībā. Vienīgais pluss ar ko Prami pārspēj Dostinexu ir tāds ,ka ja to ieēdīsi 2-3 stundas pirms gulētiešanas, tas tevi izslēgs kā miegazāles. Kas ir liels pluss trena lietotājiem. Laigan ,ja ieēdīsi 30min - 1h pirms gulētiešanas ,tad ir ļoti lielas iespējas pa nakti daudz reizes pamosties un justies itkā būtu "nodevis pa nāsi ar koku" (iešņaucis kokaīnu). Un katru reizi ,kad tu palielināsi devu ,tu jutīsi pastiprinātas blaknes ,laigan itkā organisms bija pieradis. Nereti lietotāji ziņo ,ka paceļot devu, pirmās dažas naktis ir ļoti vājšs un caurs miegs.

NEKAD nelieto Prami no rīta! Savādāk visu dienu staigāsi kā zombijs , kā gliemezis, lēns un apdullis, un viena doma būs tikai galvā - gulēt gulēt gulēt.

Sliktākā daļa ir tā ,ka kad tu atmet Prami ,tu jutīsies itkā būtu natmetis cigaretes vai marihuānu, caurs miegs , nervozs , nemierīgs naktīs , sapņi murgaini utt. Šīs problēmas parasti pazūd 5-7 dienu laikā. Īsāk sakot tu jūties apmēram tā pat ,kā kad tu tikko sāki prami .
Deva uz kursa: sākot ar 0.125 kāpini uz 0,25 ,tad uz 0,50mg (0,50mg ja lieto daudz deku vai trenu ,vai abus kopā). Metot nost ,devu met lejā vel lēnāk nekā kāpināji. Katru soli kad samazini, noturi šo jauno mazo devu vismaz nedēļu pirms met vel zemāk. Bet tā pat "lomkas" drošvien būs uz kādām 5 dienām.
Ja ir sākusies laktācija, tad Prami labak neizmantot ,jo tas prasītu ļoti lielu devu kā 1-2mg dienā. Labak pēc iespējas ātrāk uzmeklēt Dostinex. Ja sākas laktācija un tu steigā ierij lielu devu Prami (neļaujot to kāpināt lēnām) ,tad rēķinies ,ka vari pavadīt visu dienu kā zombijs un + tam vel stundām ilgi sēdēt pie poda vemjot.
Bromokriptīns ir daļa no LSD ģimenes. Bet palielam uz viņu attiecas viss tas pats ,kas uz Prami. Tikai Devas laktācijas apturēšanai sarstās 2,5-5mg dienā.