Deca (Nandrolone decanoate)( injekcijas)

Viens no populārākajiem steroīdiem Latvijā. Daļa no slavenās "deka sustik i metan" kombinācijas. Deka ir vājš androgēns un labs anaboliķis. Deka parasti neizraisa estrogēniskus vai androgēniskus blakusefektus. Deka ļoti vāji pārvēršas estrogēnā (aptuveni 20% no tā cik testosterons pārvēršas).

100mg dekas nedēļā ir pietiekami, lai ievērojami palielinātu kolagēna sintēzi un kaulu minerālu daudzumu (izturīgāki kauli). HIV pacientiem 100mg katru OTRO nedēļu spēj palielināt svaru.

Deka gaļu audzē lēni, bet kvalitatīvi. Pētījumi, kur viena grupa saņēma 65mg nedēļā un otra 200mg nedēļā, liesa svara pieaugums bija ~0,5kg un ~0,9kg un palielinājās kardio izturība.

Deka savu darbību uzsāk ļoti lēni. Reālas izmaiņas sāk izjust vidēji ap 3.-4. nedēļu. Tas tāpēc, ka dekai, ko mēs pazīstam uz ielas, ir dekanoata esteris, kurš ir ļoti ilgas iedarbības. Dekas fenilpropionāts, jeb īsā - deka, iedarbojas daudz ātrāk. Bet ikdienā reti, kur par tādu kāds ir dzirdējis, bet kas zin, tas atrod.

Deka ir ļoti viegla uz lipīdiem un asinsainu. Pētījumā HIV inficētajiem tika dota deka 200mg pirmajā nedēļā, 400mg otrajā nedēļā un 600mg no trešās līdz divpadsmitajai nedēļai. Rezultātā netika novērotas blakne - slikts holesterīna līmenis, trigliceridos un insulīna jutība. Un lielākajā daļā pētījumu HIV inficētajiem deka ir uzlabojis imunsistēmas darbību.
Tātad deka salīdzinoši ir nekaitīgs ilgtermiņā - viegla androgēniska aktivitāte un augsta anaboliskā. Iespējams uzlabo imūnsistēmu un atvieglo locītavu sāpes.

Deka ir progestins (kā visi nandroloni) un tas stimulē progesteronu, kas savukārt var izraisīt virkni blakusefektus (ūdens aizturi, ginekomastiju, pumpas, laktāciju). Pētījumā nieka 100mg injekcija PILNĪBĀ atslēdza dabīgā testosterona izstrādi un, lai testosterona līmeni atgrieztu sākuma punktā, bija nepieciešams mēnesis. Un tas no vienas nieka 100mg injekcijas!

Deka vispopulārāk tiek izmantots masas kursos. Devas parasti svārstās ap 500 - 600mg nedēļā. Bet, protams, ir dzirdēti un redzēti arī 1000mg un vairāk. Man personīgi 1800mg - 2000mg bija par daudz. Vairāk sliktā, nekā labā.


Optimālā maksimālā deva - 1000mg.

Optimālais minimālais laiks uz parastas dekas - vismaz 12 nedēļas.

Optimālais minimālais laiks uz dekas fenilpropionāta - vismaz 8 nedēļas.

Injekciju biežums - vismaz reizi 2 nedēļās.