HCG ( Cilvēka horiona gonadotropīns)(injekcijas)

Neiedziļināšos sīkumos. Vienkāršā mirstīgo valodā paskaidrošu pamatus, kas jāzin, kā un priekš kam sportisti lieto HCG.

HCG ir hormons kurš medicīnā tiek izmantots lai sievietēm ierosinātu ovulāciju, kā arī stimulētu sēkliniekiem sākt ražot testosteronu. Tas ir hormons kurš pilda tādu pašu lomu kā LH hormons smadzenēs. (LH hormons smadzenēs sūta signālus uz sēkliniekiem -ražot testosteronu). Tātad tas ir garantēts ,ka ,ja leitosim HCG - olas ražos testosteronu.

HCG tiek izmantots gan kā uz kursa ,gan arī pēckursa terapijās. Uz kursa to lieto ,ja ir smags un garšs kurss. Pamatojums to lietot uz kursa ir ,lai nepieļautu olu atrofiju. AAS lietotājiem olas uz kursa atrofējas (samazinas) , jo smadzenes pārstāj signalizēt olām ražot testosteronu. Jo ilgāks un smagāks kurss jo spēcīgāka atrofija. Un jo spēcīgāka atrofija ,jo grūtāk un ilgāk būs atkal "iedarbināt" testosterona ražošanu. Šī iemesla dēļ ,ja uz kursa lieto HCG ,olas nepārstāj ražot testosteronu un atrofija nenotiek (vai arī notiek ļoti minimāla) ,kas atkal garantē vieglāku nokāpšanu no kursa un dabīgā testosterona sintēzes atgriezšanu.

Veltīgi pieminēt ,ka maksimāli ātra dabīgā testosterona atjaunošana ir vitāli svarīga rezultātu noturēšanai pēc kursa. Jo ilgāku laiku pēc kursa mums būs zems testosteorna līmenis ,jo ilgāku laiku neviens hormons nekontrolēs kortizolu , un kortizols ar prieku noārdīs muskuļmasu.

Kādā pētijumā veica vienu 6000IU (IU-International Units , mērvienība kādā mēra devu) injekciju. Pēc šīs injekcijas organismā bija palielināts testosteorna līmenis 6 dienu garumā. Tāpēc nereti lietotāji izvēlas injecēt katru trešo,piekto dienu. Laigan biežāka injekcija nodrošina stabilākus hormonu līmeņus, tas ir labāk. Tajā pašā pētijumā 1500IU injekcija palielināja testosterona līmenņus par 250-300%. Lietojot HCG arī organismā ceļas estrogena līmenis, tapēc būtu tam jāpievērš uzmanība.

Pēckursa terapija:
Pēckursa terapijā ,ja olas ir pamanāmi samazinājušās uz kursa , vēlamās devas ar ko sākt ir 250-500IU dienā. Ja nedēļas laikā sēklinieki nepalielinās , un nav jūtamas nekādas izmaiņas ,tad viegli var pacelt devu. PKT ar HCG nevajadzētu turpināt ilgāk par 3-4 nedēļām. HCG labak lietot mazās devās un biežāk ,nekā vienā lielā devā ,jo pastāv risks padarīt LH receptorus nejūtīgus. Tādā veidā mēs visu sabojājam vel trakāk. Tapēc nedurstiet sevi ar 2000,3000,5000 devām dienām ilgi. Lai gan jaunākie pētijumi liecina ,ka lietojot Tamoxifenu paralēli HCG , LH receptoru nejūtigums tiek novērsts un tā vairs nav problēma. Tāpēc kamēr tiek ievērots HCG protokols, optimāli būtu lietot ari Tamoxifenu 20mg katru otro dienu.

Lietojot HCG uz kursa:
HCG var sākt lietot jau no pirmās AAS kursa nedēļas (bet parasti to iesāk ap 2-4 nedēļu). Devas ap 250iu divreiz nedēļā. Šāds protokols nodrošina mazāku seklinieku atrofiju.

HCG blakusefekti.
Viss nav tiks spīdoši kā izklausās. Ok davai lietosim tikai HCG un visas problemas atrisinatas. Tā nav. Ņemot vērā to ka HCG aizvieto organismā LH hormona funkciju , viņš atslēdz LH dabīgo izstrādi tā pat kā AAS. Ir jāsaprot ,ka testosterona ražošanu olās stimulē LH hormons! LH hormons tiek ražots smadzenēs. Un pēckursa terapijas un dabīgā testosterona atgriezšana visa ir balstīta un LH hormona atgriezšanu. Lai olas ražotu testosteronu mums vajag smadzenēs panākt LH hormona izstrādi, Jo LH hormona trūkums ir mūsu gadijuma galvenais iemesls kapēc olas ir atslēgušās. Tātad AAS atslēdz LH hormonu, HCG arī atslēdz LH hromonu. Tas nozīmē ,ka pēc HCG protokola beigšanas mums jāuzsāk sava īstā pēckursa terapija - Tamoxifens, Klomids.

HCG atslēdz LH līdzīgi tā pat ,ka kad mēs injecejam Testosteronu un mūsu olas pārstāj ražot testosteornu. HCG pēc uzbūves ir tik līzīgs ,kā LH ,tapēc smadzenes aptur dabīgā LH izstrādi ,jo HCG izpilda visas LH funkcijas. Kā arī svarīgi ir pieminēt ,ka deļ LH apturēšanas tiek apturēts arī GnRH hormons (kurš stimule savukārt LH un FSH hormonu) . FSH hormons ir ļoti svarīgs ,lai nobriestu spermotozoīdi un veidotos kvalitatīva sperma. Tapēc HCG viens pats kā PCT nav variants un pēc viņa ir jāseko Tamoxifena un/vai Klomida terapijai!

Sistēma izskatās šādi: GnRH stimulē > LH un FSH stimule > Testosteronu un spermas kvalitāti.

Tā saucas HPTA sistēma ,kurā iekļauti dažādi hormoni, kur viens hormons siganzilē otram ,tas citam un nākamais takal citam. Šī sistēma kontrolē mūsu hormonālo sistēmu un tur to līdzsvarā. Lietojot AAS mēs to līdzsvaru izjaucam un dažus no hormoniem atslēdzam vai aizstājam ar mākslīgiem. Par to iespējams citā rakstā sīkāk.