Klomids (Clomid) (Clomiphene Citrate)(tabletes)

Klomids medicina tiek galvenokārt lietots sieviešu neauglības ārstēšanā. Tas ir SERM (Selektīvais estrogena receptoru modulators) ,kurš tā pat kā Tamoxifens ,saistās ar estrogena receptoriem un neļauj estrogenam pildīt savas funkcijas. Protams šādā veidā arī tas cīnās pret ginekomastiju , bet diemžēl praksē Klomids ir daudz neefektīvāks pret ginekomastiju nekā Tamoxifens. Un arī tā pat kā Tamoxifens , Klomids stimule LH un FSH hormonu sintēzi smadzenēs ,kas savukārt stimule dabīgā testosterona sintēzi olās. Tāpēc Klomids nereti tiek iekļauts PKT (Pēc kursa terapijā).

Tomēr Klomids ir daud vājāks nekā Tamoxifens ,ja salīdzina mg pret mg. Aptuveni 150mg Klomida sniedz to pašu efektu ko dod 20mg Tamoxifena. Klomids tā pat kā Tamoxifens ir relatīvi drošs medikaments ilgtermiņa ārstēšanā lai paceltu dabīgā Testosterona sintēzi.

Pēc pieredzes un citu lietotāju atsauksmēm Klomids var padarīt ļoti emocionāli jūtigu, nereti arī (pie devas 150mg dienā) parādās redzes traucējumi (miglaina redze) ,tas protams nav labij un ja parādās miglaina redze labak pārtraukt Klomidu pavisam.

Viena no vecajām ,bet efektīvajām PKT metodēm ,kad tiek izmantots tikai Klomids - sākt ar 150mg dienā un ik pēc 10 dienām samazināt devu par 50mg , kamēr pārtrauc lietošanu 30tajā dienā.