Kultūrisms, spēks, anaboliskie steroīdi, sabiedrība

Teikšu godīgi ,kā ir. Kultūrisms neeksistē bez AAS. Tas nepastāv bez AAS. Muskuļmasas izmērs, liesās masas un tauku proporcijas prasības, ūdens aizture utt., tas viss nebūtu iespējams bez anaboliskajiem androgēnajiem steroīdiem.
Jau kopš 60.tajiem gadiem AAS ir sastāvdaļa no kultūrisma.

Cilvēka dabīgā hormonu sistēma, nav spējīga panest tādu muskuļmasu, itsevišķi pie tik zemiem tauku procentiem,kādus esam raduši redzēt uz kultūrismā. Muskuļmasas izmērs lielākajā mērā ir atkarīgs no anabolisko hormonu daudzuma organismā. Kultūrista muskuļmasa ir pilnībā atkarīga no AAS, HGH, insulīna. Un protams arī kataboliskajiem hormoniem kā kortizols vai miostatīns.

Atņem jebkuram kultūristam viņa hormonus un skaties kā viņš pažūd, kā saplok, līdz izskatam, kas vairs ne tuvu nav nosaucams par = bodybuilding.

Cilvēka ģenētiskais maksimums ir ļoti zems.
Es nerunāju par spēku, kultūrisms nav nekādā veidā saistīts ar spēku un powerliftingu. Es runāju par muskuļmasas ģenētisko maksimumu. Itsevišķi liesās masas.

Nedaudz par spēku un kilogramiem:
Nereti sportisti paši sevi arī vērtē pēc spēka rādītājiem. Dažiem liekas ,ka ja Juris spiež 150kg X 10, bet es 160X10 ,tad man noteikti ir lielāki krūšu muskuļi. Tā nebūt nav un tas nav rādītājs. Ir cilvēki kuri ģenētiski ir apveltīti ir ļoti lielu spēku, viņu muskuļmasa neatbilst viņu spēkam. Viņi ceļ vairāk nekā izskatās ,vai arī izskatās lielāki nekā patiesībā var pacelt. Tam pirmkārt ir vistiešākais sakars ar ģenētiku, ar to kā uzbūvets skelets, saites, locītavas. Dažiem cilvekiem ir paviecies ar to kā un kur saites muskuļos un kaulos savienojas, deļ šādām niecīgām ,milimetros mērāmām, starpībām var izmanīties visa vingrinājuma kustības fizika, tas kā slodze tiek pārnesta cauri locītavām,cauri saitēm uz muskuļiem utt. Šīs sīkās starpības starp viena cilveka skeletu un otru var mainīt ļoti daudz kilogramus uz svarustieņa.
Ar to es vēlējos pateikt, ka nemēriet savu muskuļu izmēru saistot to ar pacelto svaru. Muskuļu izmēru audzē smags svars. Bet smags kas ir Tev un tikai Tev,,nevis ,kas ir Jānim vai Pēterim. Lai būtu liels kā Jay Cutler, vai Ronnie Coleman, tev nav jāceļ tik pat daudz ,lai būtu tādā izmērā! Bet tev jābūt tādai pašai atdevei un slodzei no svara kas ir personīgi Tev grūts. Varbūt manam muskulim 200kg tupiens rada tādu pasu slodzi kā Tev 250kg tupiens.Galvenais ir slodze ko svars dot tieši Tavam organismam,ķermenim,skeletam.

Tātad ,spēks ir vistiešāk saistīts ar ģenētiku. Muskuļmasa vairāk atkarīga no hormonu daudzuma.Tapēc es bodybuilding lieku pirmajā vietā no visiem sporta veidiem ,kā visvairāk no horomoniem atkarīgais sportaveids.

Visiem AAS lietotājiem ir zināms fakts ,ka augot devai aug arī izmērs. (protams pie nosacījuma ,ka uzturs un treniņš arī ir tendēti uz izmēra augšanu).

Par ģenētisko maksimumu, sabiedrības skatijumu:
-Ilgi domāju ,kā aprakstīt cilveka ģenētisko maximumu...
*tā arī neizdomāju. Jo par tādu muskuļmasas uzbūvi nav nekā ko teikt. Nekā. -trenēts augums, tas ir viss ko var pateikt.
*naturāls atlets nekad nevienam neliks ieplest acis, nekad neviens pretīmnācējs nerādīs ar pirkstu , nekad neviens neatskatīsies paejot garām , nekad nebūs tādā izmērā (pie nosacijuma ka ir sešpaka) ,ka cauri kreklam būs redzams, ka viņš vispār trennējas.
*naturals atlēts nekad nepiesaistīs sev īpašu uzmanību. Nekad (Jā jā smukas bildes (no kuram 1 no 100 tikai izskatijās labi) draugos pie labām gaismām un fotošopiem utt var visi salikt, es runāju par ielu un īstu face-to-face satikšanos)
*aprkastīt to var tā apēram - nothing special.

-Tagad pie AAS maksimuma:
Arī AAS ir savs maksimums ,kad tu esi piestūmis pilnu pakaļu ar eļļu no visādiem AAS sortimentiem bet neaudz vairs lielāks. Pameklējiet meklētājos 80.gadu kultūristus , apmēram tas ir maksimums ar AAS megadozingu.
-Next level HGH un Insulīns:
Lai no 80.gadu augumiem (Frank,Arnold) pēkšņi būtu lēciens jaunos izmēros ( Dorian, Ronnie) ,bija nepieciešams palielināt HGH un insulīnu. Nekāda sakara ar AAS devu palielināšanu. Tika vienkārši pacelts insulīns un HGH. Tur arī izauga lielie monstralie izmēri, un arī slavenie grūtnieču vēderi. Vienkārši 80.gadu AAS devam piemeta HGH un slinu. +vel t3 un citi brīnumi.
Deļ šī leciena izmērā (deļ insulīna) , mūsdienās daudzi jaunie censoņi ir nesaprašanā, kas tad ir natural un kas ir ķīmiķis. Deļ šiem insulīna monstriem zemapziņā visiem faniem tika pacelta latiņa par to kas skaitās naturals. Nereti mūsdienās Arnolda laika atlētus uzskata par dabīgiem ,jo ir taču vel tik traki drausmīgie mūsdienu PRO..tie jau gan ir ķīmiķi ,bet Arnolds nebija. Vienkārši ir nākuši jauni izmēri klāt jau steroīdu izmēram. UN tie ,kas nav šajā sportā ,tie nesaprot kas ir kas . Arnolds bija pilns ar AAS, bet mūsdienu Pro kultūristi ir pilni ar AAS + HGH+insulīnu.

Viltus naturālie atlēti ,kas tie ir un kā viņi izskatās? Elementāri , ierakstam google.com - "Natural bodybuilder" , spiežam uz "Attēli" un mūsu skatam paveras simtiem meļu un prāta čakarētāju. Neviens no viņiem ,nav naturālis. Nu izņemot tos kuri izskatās līdzīgi Tev (pie nosacijuma ,ja esi naturalis). Kapēc viņi melo ? - Jo liela daļa no viņiem pelna sev iztiku ar uztura programmam un treniņprogrammam, paraleli vel fotosesijas un līgumi ar uztura bagātinātāju kompānijām. Ja viņi atzītu to ,ka lieto, karjera un tūkstošiem $$$ būtu zaudēti ,jo sabiedrība nicina AAS kā tādus. Jebkurš no mums melotu par AAS lietošanu ,ja mums maksātu par to tūkstošus, vai ne ?

Apmēram tā :
Kad vel nebija AAS ,tad jebkurš kas trenējās izskatijās - WOW! PArastie cilveki - nothing special
Kad parādijās AAS ,tad tie kas lietoja izsktijās - WOW ! Bet tie kas vienkārši trenējās -nothing special
Kad parādijās HGH+insulins, tie kas lieto - WOW . Tie kas lieto TIKAI AAS - nothing special
Tagad jūs redzat ,kā mainās sabiedrības acis un skatijums. Kā mainās vērtības. Kopš steroidu ieviešanas WOW efekts skaitās - steroīdus lietojošs kulturists. Bet nezinātāji nezin,ka ir jau nākamais līmenis (hgh+slins) ,tapēc tagad cilvekiem WOW ir mass monstri (hgh+slins) , un vecie labie AAS vairs neskaitas WOW ,tapec nereti AAS lietotaji jau tiek saukti par naturaliem ,jo sabiedrībai iztrūkst svarīgā daļa - slins + hgh ,lai šis cikls noslēgtos PAREIZI. Ja sabiedrība (un jaunie censoņi) zinātu ,ka massmonsteru izmērs ir hgh+slins ,tad visiem būtu skaidrs ,ka arī Arnolda un Frank izmēri bija nenaturāli.

Ceru ka sapratāt manu domu gājienu.