Pamācība intramuskulārām injekcijām.

Nepieciešamais ekipējums:

 1. Spirta salvetītes
 2. 3ml šļirces ar 23G adatas izmēru
 3. Tīras nomazgātas rokas

Iztēlosimies ,ka mums ir 1X 10ml flakons ar Testosteornu.

 1. Vispirms ar savām TĪRAJĀM rokām, nolaužam plastmasas vāciņu / Vai atveram alumīnija aizdari (gadijumos ,kad vāciņš nav ar plastmasiņu ,bet ar alumīnija korķīti).
 2. Tad izņemam spirta salvetīti un notīram to gumijas aizbāzni.
 3. Izņemam šļirci no iepakojuma, noņemam adatai plastamas vāciņu.
 4. PIRMS duram adatu flakonā, izvēlamies cik daudz ml eļļas (testosterona) mums vajadzēs, un tik daudz ml GAISA ievelkam šļircē.
 5. Tad duram cauri gumijas aizbāznim un ielaižam šo gaisu iekšā flakonā, un izvelkam sev nepieciešamo eļļas daudzumu. (Gaiss flakonā ir jāielaiž tapēc ,lai nerastos vakums ,kad vilksim ārā eļļu)
 6. Izvelkam šļirci no flakona, uzliekam adatai atpakaļ plastmasas korķi. Tagad mums testosterons ir šļircē un gandrīz gatavs injekcijai.
 7. Izvēlamies vietu kur dursim (dibenā,kvadricepsā,plecā,bicepsā,tricepsā utt) un šo vietu notīram ar JAUNU spirta salvetīti, kustībai vēlams būt riņķveida,no centra uz āru.
 8. Tagad kamēr spirtiņš uz ādas nedaudz apžūst nomaina šļircei jaunu adatu (jo vecā ir notrulinājusies ejot cauru flakona gumijai) , domāju ka te daudz nav ko stāstīt, nevajag daudz smadzeņu. (protams kā jau vienmēr un visur - NEKAD nepieskaramies plikai adatai, ne ar pirkstiem,ne uz galda liekam,ne aiz ausīm ,ne mutē ,ne kur ! Vienmēr adatai turam virsū plastamsas korķi un korķi noņemam tikai brīdi pirms duršanas)
 9. Injekciju var veikt dažādi, citi izvēlas ātri citi izvēlas lēni. Es izvēlos lēni ,jo tā rodas sajūta ,ka es kontrolēju situāciju.
  1. Tātad noņemam plastmasas korķi
  2. izspiežam no šļirces lieko gaisu (mazi mikro burbulīši neko sliktu nenodarīs) un ļaujam pāris pilītēm eļļas izpilēt no adatas gala.
  3. duram adatu vietā kuru dezinficējām ar spirta salvetīti. Adatu LĪDZ PAŠAM GALAM, NEKĀDAS PUSĪTES! LĪDZ GALAM PILNĀ DZIĻUMĀ MUSKULĪ IEKŠĀ!
  4. Ļoti svarīgs moments ,kad adata ir līdz galam iedurta! PIRMS laist iekšā eļļu, vajag to šļirces pļurķi (nezinu kā nosaukt) pavilkt uz āru,lai parādās pāris gaisa burbulīši. Šis moments ir svarīgs ,jo mēs pārliecinamies vai neesam trāpijuši kādā vēnā. (Ja būs vēnā ,tad šļircē ienāks pilītes asinis) . Ja parādās gaisa burbuļi ,tad viss ok, varam laist iekšā eļļu. Lēnām un nesteidzīgi. Jo ātrāk laidīsi jo vairāk sāpēs.
  5. Kad viss salaists iekšā, izvelkam adatu, uzliekam spirta salveti dūriena vietai un uz 15 sek. viegli aizspiežam caurumu.

Injekcijas populārākajās vietās :

Dibena muskulis vienā dūrienā mierīgi iztur 3ml-5ml, kājas muskulis 3ml, plecā nevajadzētu vairāk par 2ml. Jo mazaks muskulis ,jo mazāk ml viņā vēlams durt.

Pie lieliem ml daudzumiem palielinās infekciju un rētaudu risks.

Jo biežāk mainīsi injekciju vietu ,jo labāk.

Ja rodas jautājumi, un šeit viss nav saprotams, ziņojiet forumā , palīdzēsim un izmainīsim lai saportamāk.