STEROĪDU EFEKTI

Mēs visi esam dzirdējuši šausmu stāstu ,kad kāds ieņēmis anaboliķu devu palicis traks nogalinājis savu ģimeni , nošāvis kaimiņus ,apēdis savu suni un pēc tam pakāries, vai stāstus kad olas nokrīt ,vai daikti paliek maziņi, steroīdu lietotāji bez maz vai krīt kā lapas rudenī deļ sirdstriekas, varbūt daži pārvēršas par mutantiem ar 3 rokām un piecām galvām ,citi saķer HIV ,muskuļi uzpūšas un spēka nav utt utt. Bezgala daudz stāstu klejo apkārt, šos stāstus izplata cilvēki bez jebkāda pamatojuma ,bet ar spilgtu iztēli un zāģu skaidām smadzeņu vietā. Protams ,ka neviens no šiem stāstiem nav pamatots un patiess.

Anaboliskie Androgēnie steroīdi nav svešķermenis organismam (kā ļoti daudzi citi medikamenti). AAS ir hormoni ,organisms atpazīst hormonus un sadarbojas ar tiem. Visi AAS ir balstīti ap Testsoteronu, galveno vīrieša hormonu. Anaboliskie androgēnie steroīdi ir atvasinājumi no dabīgā Testosterona. Piemēram ,kad mēs mākslīgi injecējam sintētisko Testosteronu ,kurš ne ar ko neatšķiras no dabīgā Testosterona, organisms viņu viegli pieņem un neizraisa nekādas pārdabiskas pretreakcijas ,kā tas būtu no daudziem citiem medikamentiem.

Pozitīvie steroīdu efekti:
AAS lieto divu iemeslu dēļ - atlētiskās performances uzlabošanai , vai terapetiskai ārstēšanai. Terapetiskajā ārstēšanā ir divi galvenie iemesli hormonu lietošanai - vai nu organisms neizstrādā pats savējo pietiekamos daudzumos, vai arī hormona līmeni vajag pacelt lai sasniegtu nepieciešamo rezultātu. Terapeitiskā un performances uzlabošana atšķiras galvenokārt ar devu . Lai uzlabotu sportisko sniegumu terapeitiskās devas tiek krietni palielinātas.

Populārākās terapijas kurās izmanto AAS:

 1. Anēmija - ārstē ar Anadrolu,Anavaru,Deku un dažkārt Winstrolu
 2. Andropauze - ārstē ar testosterona krēmiem vai injekcijām
 3. Angioedema - ārstē ar Winstrolu
 4. Krūts vēzis - izmanto Masteronu, Anti estrogenus
 5. Apdegumu upuri - ārstē ar jebkuru AAS kurš audzē masu (ļoti anabolisks)
 6. Aizkavēta pubertāte - gandrīz visi AAS der
 7. Zems testosterona līmenis - ārstē ,protams, ar testosteronu
 8. Muskuļu noārdīšanās slimības - der viss tas pats ,kas apdegumu upuriem
 9. Osteoporoze - pārsvarā izmanto Deku
 10. Spēka zudums(saistīts ar hormonālām pārmaiņām,muskuļu noārdīšanos) -pārsvarā Winstrol bet der jebkurš DHT
 11. Svara zaudēšanai (kad ir aptaukošanās hormonu traucējumu dēļ)

Vel nedaudz pozitīvie efekti ,kas uzlabo arī sportisko sniegumu:

 1. Palielināts kaulu minerālu blīvums - spēcīgāki kauli un saites
 2. Palielināta kolagena sintēze - spēcīgākas, elastīgākas saites,locītavas,kauli,muskuļi.
 3. Palielināts IGF-1 līmenis- IGF-1 i ļoti anabolisks hormons kuram mūsu organismā ir neatņemama loma organisma "remontā" un "labošanas darbos"
 4. Palielināta uzturvielu efektivitāte - lietojot AAS uzlabojas uzturvielu pielietojums organismā, tauki,ogļhidrāti,olbaltumvielas tiek daudz efektīvāk apstrādātas un izmantotas.
 5. Pstiprināta proteīna sintēze - norāda uz paātrinātu muskuļu atjaunošanos
 6. Palielināts sarkano asinsķermenīšu skaits - Jo vairāk sark.asninsķermenīšu ,jo asinis ir bagātākas ar skābekli ,jo lielāka ir izturība.
 7. Samazināta glukokortikoīdu izstrāde - hormons kā krotizols ir zināms ,kā muskuļus noārdošs un taukus audzējošs hormons, lietojot AAS šī hormona daudzums samazinās
 8. Samazināts SHBG - SHBG ir hormons ,kurš saistās ar estrogenu un testosteronu ,visvairāk ar testosteronu, un padara to neaktīvu. Jo mazāk SHBG ir organismā ,jo vairāk ir brīvā un aktīvā testosterona.

Šis nav viss saraksts, bet domu sapratāt. AAS nav slepkava,kropļus mutantus veidojoši medikamenti ,kas liek nokrist daiktiem un sapūt olām.

Interneta varoņi kuriem tik ļoti patīk interneta portālos rakstīt savus sapuvušos komentārus zem bildēm par atlētiem ,kultūristiem utml. - Kā jūs paši izskatieties ?

Šie varoņi zin kuri viņi paši ir. Tu ,ja esi viens no viņiem, lūdzu atbildi PATS SEV uz šiem jautājumiem: -Cik veselīgs esi TU pats ? -Ko tu dari interesantu savā dzīvē? -Ko tu ievērības cienīgu esi sasniedzis? -Novelc drēbes,pieej pie spoguļa. Vai tu redzi kaut ko skaistu (bez trulām atbildem - jā viss kas dabīgs ir skaists) -Vai TAVUPRĀT muskuļots ķermenis, muskuļots atlēts ,kurš seko savai fiziskajai formai ,kurš seko savam veselības stāvoklim, kurš ievēro diētu , kurš noteikti apmeklē ārstu vismaz 5X biežāk nekā tu - ir neveselīgāks par TEVI?

Kapēc mēs nonākam pie situācijas ,ka AAS tiek vainoti pie visām slimībām un problēmām? Lielā mērā tā ir mediju vaina ,kuriem interesē tikai publicitāte nevis patiesība.

Cik ikdienā nomirst cilvēki no sirdstriekas ,insulta,aknu problēmām ,nieru problēmām ,audzējiem ,vēžiem utt? Simtiem, tūkstošiem ! Bet ,kas notiek ,ja šis cilveks lietoja anaboliskos steroīdus un bija pasaulē zināms atlēts ? - Mediji visur visās malās pēc iespējas vairāk izbārstīs vārdus un virsrakstus :"Miris sportists , ekspertīzē atklati steroīdi!" , "Miris steroīdus lietojošs atlēts !" . Sabiedrība ,kā jau kārtīgs aitu ganāpulks sāk burbuļot un vārīties - ak nē! Steroīdi ,tas taču sātans ! Steroīdi ir slepkava! Viņš noteikti nomira no steroīdiem! Tie taču tie ļaunie steroīdi! Tikmēr kādam no šī aitu bara kaimiņu dzīvoklī nomirst ikdienas ,parastais 3 bērnu tēvs,kurš neko nelietoja . - reakcija uz šo nāvi? ..Dieviņš tā bija lēmis, redz kā liktenis izspēlējās, vai kāda nelaime.
Kur ir fakti ? Kur ir pierādijumi ? Kur ir kaut kas kas pierāda ,ka AAS nogalināja sprotistu ? Varbūt viņam arī "Dieviņš bija lēmis" ?

Un par tiem spīdekļiem ,kuri saka - " kačoki ir neveselīgi , vecumdienās pēc kā izskatīsies ?" - UN TU PATS ? Tu savā dārziņā paskaties pirms ravē citam nezāli. Tu esi veselīgs ? Kad pēdējo reizi sirdi pārbaudiji? Kad nieres ? Kad aknas ? Un tagad TU paskaties uz savu õpīti un õmīti - pēc kā viņi izskatās? zini pēc kā - pēc veciem cilvekiem, un tieši tā pat kā izskatīsies izbijis kulūtists pensijā - pēc veca cilvēka. Laigan draugi - paskatieties uz mūsu Aivaru Visocki . Cilvēks jau labos gados un ar 10000X labāku augumu kā 25 gadīgi alusdzērāji uz ielām planē.

Un ir velviens zābaku bars cilvēku. Par tiem pat īsti runāt negribas. Īsumā viņus var aprakstīt šādi - viņi kaut kad jaunībā "pumpēja" muskuļus, ēda visādus protaīnus un pulverus,gadiem ilgi to darija un sapisa veselību ,kā paši saka. Tagad esot 50 gadu vecumā, stāsta jaunatnei ,kā viņi agrāk pārpumpēja muskuļus un cik tas ir slikti un visi pulveri sabeidz tevi. Šie īpašie cilvēki ir tik stulbi ,ka paši neapzinas to,lai gan nostādi viņus faktu priekšā.

Lielā mērā šo nabaga idiotu problēma muskuļu pārpumpēšanā un veselības sabojāšanā vienmēr ir - PILNĪGI nepareizi treniņi, PILNĪGI nepareizs uzturs, PILNĪGI nepareizs dzīvesveids. Bet protams ,ka viņu gludās smadzenes NEKAD nepieļaus savu kļūdu un atradīs JEBKO ko vainot. Un šeit viņi atrod izeju - vainīgs bija sports un olbaltumvielas. Vot šeit man uz brīdi prāts sasalts un pārņem ķermeni trīsas...vai tiešām, vai tiešām uz šīs zemeslodes atrodas ,kāds TIK stulbs? ..dažkārt paliek bail,ka šis stulbums varbūt ir kāda slimība ,kas inficē smadzenes?

Es domāju ,ka cilvekiem ir jāpārstāj būt aitu baram, jāsāk domāt ar savām galvām, jābeidz tukši bārstīt nepamatotus apgalvojumus ...un tad pasaule kļūs daudz gaišāka.

anabolicwizard.lv (c)