Trijodtironīns jeb īsāk – T3 (+kombinācija ar Klenbuterolu)

T3 hormonu ražo vairogdziedzeris ,kas atrodas mums kaklā. Vairogdziedzeris asinīs izdala īpašas vielas, ko sauc par vairogdziedzera hormoniem, un kam ir nozīmīga loma organisma šūnu funkcionēšanā. Dziedzeris ražo un uzkrāj 2 pamathormonus: tetrajodtironīnu (T4) un trijodtironīnu (T3). Parasti vairogdziedzera hormoni tiek saražoti nelielās devās, un to līmeni asinīs regulē galvas smadzenes ar vairogdziedzeri stimulējoša hormona palīdzību – hipofīzes tireotropais hormons. T3 galvenie uzdevumi organismā ir vielmaiņas regulēšana,augšana ,ķermeņa temperatūras regulēšana , lipolīze , noteiktas sirds frekvences nodrošināšana un nervu sistēmas aktivitates nodrošināšanu.

T3 lietošana (tā pat kā Anabolisko steroidu un dabīgā testosterona gadijumā) ,atslēdz dabīgā T3 izstrādi organismā. Bet neatgriezt dabīgo T3 pēc pārtraukšanas ir mazs risks , daudz pētijumi uzrāda normālus T3 līmeņus jau pāris mēnešu laikā, pat pēc daudzu gadu lietošanas. Neejot ekstrēmās devās 125mcg+ risks ir ārkārtīgi mazs. Veselīgai vairogdziedzera funkcionēšanai iesaku painterisēties par Joda un Selēna nozīmi.

Lai neieslīgtu vel dziļākā anatomijā, sākšu uzreiz ar labumiem ,kas attiecas uz atlētiem.

T3 ir pētīts ārkārtīgi daudz pētijumos. Tas neapšaubami pierāda tā lieliskās spējas tauku dedzināšanā. Ir pierādīts ,ka T3 lietošana palielina Beta 2 receptoru jūtību taukaudos. Ko tas mums dod ? Pirms tauki varētu tikt izmantoti kā enerģija ,tos vispirms vajag metabolizēt no tauku šūnām kur tie glabājas. Enzīms ar nosaukumu „ Hormone Sensitive Lipase” (HSL) ir atbildīgs par lipolīzi un tauku metabolismu. Organisms izdala divus hormonus –adrenalīnu un noradrenalīnu kuri sasaistās ar Beta 2 receptoriem un aktivizē HSL enzīmu. T3 lietošana palielina Beta 2 receptoru jūtību un skaitu ,tapēc adrenalīniem ir lielākas iespējas sasaistīties ar tiem un aktivizēt HSL.

Atlēti nereti kombinācijā ar T3 izmanto arī Klenbuterolu. Šī kombinācija ir ļoti sinerģiska. Klenbuterols sasaistās ar Beta 2 receptoriem tā pat kā to dara adrenalīns un noradrenalīns un dod tadu pašu signālu. T3 palielina receptoru skaitu un jūtību ,kamēr klenbuterols aktivizē HSL un aktivizē lipolīzi. Tākā klenbuterols desintizē Beta 2 receptorus (padara nejūtīgus), daudzi atlēti klenbuterolu lieto šādā ciklā – 2 nedēļas lieto, 2 nedēļas nelieto, loģika zem tā ir tāda ,ka tas ļauj receptoriem atkal palikt aktīviem un jūtīgiem. Lai gan ir arī otrs variants , izmantot – Ketotifēnu. Ketotifēns neļauj Beta 2 receptoriem palikt nejūtīgiem, tad nav nepieciešama klenbuterola ciklēšana.

Papildus tam ,ka T3 palielina Beta 2 receptoru skaitu taukaudos ,tas palielina tos arī muskuļos. Izejot no pētijumiem uz dzīvniekiem ,kuros klenbuterols lieliski audzē lieso muskuļmasu dzīvniekos, jo dzīvnieku muskuļi satur daudz vairāk Beta 2 receptoru nekā cilvēka ,tas varētu nozīmēt ,ka T3 un Klenbuterola kombinācija iegūst arī anti katabolisma efektu kaut kadā mērā. Kas noteikti ir pluss atlētiem.

Savukārt Alfa 2 receptors kurš arī atrodas taukaudos dara tieši pretējo Beta 2 receptoram. Alfa 2 receptors kavē taukaudu noārdīšanos. Daži pētijumi uzrāda Alfa 2 receptoru desintizāciju lietojot T3, kas savukārt ir velviens pluss tauku degšanā.

T3 vel nav pilnībā izpētīts , un vel ir daudz mistikas un jautajumu par tā efektiem un spējām. Bet viens ir fakts -tas ir ārkārtīgi efektīvs tauku dedzinātājs.

T3 ir vienlaicīgi gan katabolisks un anabolisks muskuļaudiem. Jo tas vienkārši paātrina olbaltumvielu „apmaiņu” (sintēze un degredācija) , -ātrāk veido olbaltumvielas un ātrāk noārda. Bet kombinācijā ar Anaboliskajiem steroidiem , mēs varam lielā mērā nomākt katabolisma efektu. Es neiesaku nevienam lietot T3 bez Anaboliķu kursa. Jo ir risks zaudēt muskuļmasu tādā pašā ātrumā kā tauku masu.

Ieteicamās devas :
50mcg dienā – optimals daudzums „efektīvai” vielmaiņai, deva gan priekš suškas ,gan arī priekš masas kursiem.

75mcg-100mcg dienā – optimālā deva suškas kursiem


Popularākie Blakusefekti :


Galvassāpes

Paaugstināts asinsspiediens

Paātrināta sirdsdarbība

Nemiers

Bezmiegs

Viegla temperatūras pacelšanās