Testosterons (injekcijas)

Pirmkārt testosterons paliek testosterons ,neatkarīgi vai tas ir propionāts, enantāts, cipionāts, sustanons vai kāds cits testosterona paveids.

Tesotsterons ir galvenais vīrieša hormons. Testosterons ir tas, kas tevi padara par veci, par vīrieti, par spalvu kušķi, staigājošu sex mašīnu utt. Lieki piebilst, ka testosterons ir viensno labākajiem muskuļmasas audzētājiem. Kā tu domā, kas vainīgs, kad pubertātes vecumā, kad stienis biksēs parādās, muskuļmasa parādās, svars pieaug, meitenes interesēt sāk - vainīgs TESTOSTERONS. Testosterons ļoti labi audzē muskuļmasu, biezumu masai, palielina spēku un palīdz degt taukiem. Tas ir viens no lētākajiem un efektīvākajiem AAS.

Testosterons medicīnā tiek visbiežāk izmantots, kad organismā kaut kādu iemeslu dēļ ir testosterona deficīts. Kad cilvekam tiek uzstādīta diagnoze un ir skaidrs, ka nekas vairs nepalīdzēs, kā mākslīgi injecēt testosteronu. Piemēram, pusmūža vīrietis, kad iestājas ANDROpauze, kad vīrietis kļūst drūms, bez enerģijas, pazūd dzīvesprieks, nav vairs tā vēlme pēc seksa, pazūd muskuļmasa, parādās tauki utt. Lielā mērā un nereti ir vainojams parāk zems testosterona līmenis. Ar vecumu, vidēji pēc 30, mums visiem vīriešiem testosterona līmenis sāk kristies.

Androgēni, tajā skaitā arī testosterons, ir ļoti anti kataboliski. Viņi spēj aizsargāt muskuļus pret kataboliskajiem hormoniem, apturot viņu spēju sūtīt signālus šūnām - atbrīvot proteīnu (noārdīt muskuļsu). Testosterons sūta šūnām sigālus palielināt proteīnu daudzumu (audzet muskuļus), kataboliskie hormoni tieši pretēji.

Testosterons palielina sarkano asinsķermenīšu skaitu, tadējādi sabiezinot asinis (slikti), bet palielinot skābekļa daudzumu asinīs (labi priekš izturības). Testosterons var palielināt agresivitāti, labsajūtu, pašpārliecinātību.

Testosterons tiek izmantots kā bāzes steroīds gandrīz visos kursos. Vairāk vai mazāk testosterons ir gan suškā, gan masas kursos. Žāvēšanās kursos testosterons parasti tiek izmantos nelielās devās vispārējai labsajūtai un libido uzturēšanai, kā arī muskuļamasas biezumam. Masas kursos testosteronam, manuprāt, jābut galvenajai lietai ap ko grozās viss. Galvenais nospraust labu testosterona devu un tad tai klat pievienot kādu anaboliķi. Kādēļ gan lai nespiestu uz vienu no labākajiem un letākajiem masas audzētājiem?

Blakusefekti un muskuļmasas audzēšanas efekti ir no devas atkarīgi. Pašsaprotami, ka, jo lielāka deva, jo vairāk muskuļu, un, jo vairāk blakusefektu. Vairāk testosterona = vairāk muskuļu. Bet nepārsteigsimies un tagad neskriesim pēc adatām, lai sadurstītu sevī 10 gramus enantāta. Testosterons ļoti, ļoti viegli pārvēršas estrogēnā (aromatāze), tapēc arī devai kāpjot, palielinās blaknes, kas saistītas ar paaugstinātu estrogenu - pumpas, libido nav, problēmas ar erekciju, taukaina āda, ūdens aizture, asinsspiediens augsts, liels SHBG līmenis utt utjp. Augot devām, arī jāsāk piedomāt par aromatāzes inhibitoriem (piemēram Arimidex), lai ierobežotu testosterona pārvēršanos estrogēnā.


! Ievērībai ! Lielākā daļa aromatāzes enzīmu (lieta, kas pārvērš daudzus no steroīdiem estrogenā), atrodas taukaudos. Tapēc rēķinies, speķucīti, ka tev būs lielākas problēmas ar estrogenu nekā tavam kaulainajam treniņu draugam!
Devas, kad vēl var īpaši nesatraukties par estrogēnu līdz ~600mg nedēļā.
Deva, kad jāpievērš uzmanība estrogenam ~1000mg + ... nedēļā.

Injekciju biežums :
  • Propionāts - vismaz katru trešo dienu
  • Enantāts - vismaz reizi nedēļā
  • Cipionāts - vismaz reizi nedēļā
  • Fenilpropionāts - vismaz 2 X nedēļā
  • Bāze (bez estera) - katru dienu
  • Acetāts - katru otro dienu