Uztura bagātinātāji un miljardu marketinga sistēma.

Autors : neoled

Mūsdienās uztura bagātinātāju bizness ir multi miljardu bizness. Tam ir neiedomājami lielss potenciāls un protams to arī izmanto pelnītgribošie.

Ne tikai sporta uztura bagātinātāji (UB) ,bet arī daudz dažādi citi. Kā visādas koraļļu brīnumainās dziras, tā tievēšanas maģiskās kafijas un revolucionārie zaļo augu herbālie preperāti tievēšanai,veselibai - marketings,cilvēku mānīšana.Bet mūs interesē tieši sporta UB ,par to arī šajā rakstā.

Sporta UB lielais uznāciens sākās aptuveni tajā pat laikā ,kad anaboliskie steroīdi kļuva aizliegti ASV kā arī daudzās citās pasaules valstīs. Sporta UB aizsācējs ,bija Joe Weider ,iespējams kļūdos ,bet tas arī nav svarīgi. Kāds sakars steroīdu aizliegšanai un UB straujajai izaugsmei? -Pavisam vienkāršs. Iztēlosimies ,ka steroīdi tā arī nekad nebūtu iekļauti aizliegto un kontrolēto vielu sarakstos. Kas notiktu? - sportisti mierīgi dotos uz savām vietējām aptiekām, iegādātos savu mīļo metāna paciņu, savu dienišķo Omnadrenu ,un veco labo deku. No rīta brokastīs ieēstu čempionu brokastis- metānu, pirms treniņa vel nedaudz metānu un pēc vel, vakarpuse omnadrena un dekas dūriens,spēks augtu, muskuļmasa augtu, viss pēc plāna un atlēts izdzīvotu savu sapni. Ja viņam pajautātu - tu jau nopirki jauno PlasmaJet ? Superpump? - viņš drošvien pasmietos ,atmestu ar roku un dotos kārtīgi paēst kaut kur.

Bet kāda situācija ir mūsdienās ,kad visi efektīvie un vajadzīgie preperāti ir aizliegti vai kontrolēti? Mums ir kaudze UB ar zinātniski nepierādītu efektivitāti muskuļmasas audzēšanā, tikai tukšas pļāpas un solijumi. Mums ir miljoniem savos rezultātos vīlušos sportistu -iesācēju ,kuriem smadzenes ir pārskalotas un kuriem ieborēts, ka steroīdi - slikti, UB - labi, to visi kačoki lieto. Ja UB kompāniju un mediju dezinformācijas upurim pajautātu vai viņš pamēģināja metānu - lielākā daļa iepletīs acis un padomās -" kas tu stūlbs?? Tie TAČU IR STEROĪDI! NO VIŅIEM NESTĀV! DAIKTS NOKRĪT! MUSKUĻI PIEPŪŠAS UN NAV SPĒKA! NOMIRT VAR utt." ...bet smieklīgākais ir tas ,ka viņš nav pamēģinājis, bet 100% zin ,ka tas viss ir patiesi + viņš pērk SUPERPUMP,PLASMAJET,TRENXTREME,EXTREME MASS200 un citus UB ,bet nekad īsti neprogresē, viņš turpina izskatīties sūdīgi , nekad neizskatās kā atlēti kuri reklamē šos produktus. Tad jautājums kurš īsti ir stulbs? Atlēts kurš lieto steroīdus un iegūst reālus rezultātus ,vai atlēts kurš gāž naudu UB kuri tā arī nekad nedarbojas ,kā solīts?

Ievērojiet ,ka nereti iznāk jauns produkts ,kurš patiešām strādā! Vai nu viņš dod lielus lēcienus muskuļmasas izmērā vai spēkā vai enerģijas lādiņā. Taču te nāk interesantākais- kas notiek ar šiem produktiem pēc neilga laika? - tos izņem no tirgus,aizliedz ,jo tajos atklāj aizliegtas vielas. Viens no piemēriem ir GASPARI produkcijai ,kad viņu produktā atrada hormonus. Tā pat arī citos enerģijas lādiņa UB -atrod efedrīna paliekas, amfetamīnus utml.

Kā redzams arī paši ražotāji saprot ,kas ir tas ,kas strādā un ko īsti viņi ražo. Tā pat arī līdzīgi ar itkā legālajiem Prohormoniem. Tiek nepārtraukti izveidotas jaunas ķīmiskas vielas ,kuras maksimāli pietuvina īstajiem steroīdiem. Efekti ir jūtami, bet blakusefekti īsti neatšķiras no steroīdu. Visiem ir skaidrs ,ka AAS ir tā lieta ,kas strādā un kas ir vajadzīga, tapēc mēģina maksimāli tai pietuvoties, mēģina izdomāt jaunu formulu ,kas vel nav reģistrēta ,bet kura ir gandrīz identiska īstajam steroidam. Tas ļauj īsu laiku notirgot beidzot strādājošu produktu kurš būtu legāls. Jo sabiedriba ir tads interesants radijums ,kurš uzskata ,ka "legāls=labs,nav bistams". Tas viss līdz to kāds uziet,izpēta un aizliedz.

Pro kulturistiem ir miljoniem vērti līgumi ar UB kompānijām. Jaunie atlēti redz ka treniņā Jay Cutler dzer jauno kreatīnu, vai Martinez sūc Gaspari Pre-Workout drinku . Abi produkti sola 143,092354092853% anabolismu , anti katabolsimu ,visādus citadus bolismus un brīnumus. Iesācēji pērk ,tic reklāmai un vienmēr piedzīvo vilšanos, jo nekad tā arī neizskatās pēc kultūrista, pēc tiem džekiem ,kas reklāmē un tirgo šos produktus. NEKAD!

Ja tu esi viens no viņiem ,tad padomā...dziļi dziļi padomā. Cik burkas jau esi izrijis? Un kapēc velaizvien izskaties pēc nekā ? -pliks un zem gaismas tumsā izskaties labi? Ok . uzvelc maiku...kur pazuda tavi MUSKUĻ ANABOLISMI UN ANTI KATABOLISMI?

Ir UB kuri strādā, piemēram enerģētiķi un stimulatori strādā, kreatīna monohidrāts strādā, multivitamīni strādā. Pārējie ? Pārējie ir ,atvainojiet, sūdi ar cukurūdeni un smuku etiķeti.

Lielākā daļa sporta UB spiež uz to Pumping sajūtu. Jo vienmēr liekas ,ka šis pumpings treniņā ir rādītājs masas augšanai. Tev patīk kā tu izskaties ,muskuļi treniņā paliek tik pilni piedzīti, liekās ka viss notiek , produkts strādā , un nu tikai būs muskuļmasa. Bet tu apēd vienu burku, otru ,trešo...gadu ēd, divus ēd...un nekad , neesi tāds kāds velējies būt, ar lieliem , bieziem muskuļiem kā tiem lielajiem večiem uz tām burkām,vai kā fitness modeļiem. Viss UB prieks arī tur apstājās - papildus pumpings zālē.

Tā ir patiesība. Un ja kāds kurš izskatās IESPAIDĪGI ,mēģina iegalvot pretējo -pārliecinies vai viņš nepārstāv kādu UB kompāniju vai tirgo UB.Jebkurš no neticīgajiem par to var pārliecināties uz savas ādas. Ēdiet kā jūsu elki, lietojiet visu UB klāstu ko lieto jūsu elki ,trennejieties kā viņi .Rezultātā smagi vilsies, daudz naudu būsi iztērējis un tā arī neizskatīsies kā tavs elks,pat ne tuvu. Tad tu elkam prasīsi - kapēc ? Es dariju visu kā tu! Tad viņš pateiks - tu drošvien nepirdi tik daudz kā es ,vai par 32 reizem mazāk ieelpoji gaisu ,vai tavas pilsētas gaiss kurā tu dzīvo ir pa 2% netīrāks ,vai arī Cunami Ķīnā ir mainijis zemeslodes svara pārnesi ,kas mainija gravitācijas smaguma centru un tagad tavā zālē bija pārāk viegli svari tapēc neizaugi. Īsāk sakot - izdomas jebko ,lai pasleptu AAS

Domājiet ar savām galvām nevis reklāmām un brīnumainiem solijumiem .

Filmā Bigger Stronger Faster, ir parādīts par to kā ASV tiek ražoti UB. Stāsts ir par to ,ka ASV tev nav jāpierāda ,ka tavs UB strādā. Tu vari kanēļa un cukura maisijumu paslēpt zem patentetas formulas piemeram anabolicwizardryTM un tirgot to solot 10kg liesās gaļas pieaugumu nedēļā ,tauku degšanu utml. Lai tavu produktu izņemtu no tirgus , kādam ir jāpierāda ,ka tas NESTRĀDĀ UN NEDARA TO KAS SOLĪTS! Tikai tad! Bet tev nekas nav jāpierāda.

Esiet uzmanīgi nākamreiz ,kad gribat pirkt kādu jaunu revolucionāru "anabolisko" UB.